2021 Yılı Tanıtım Kataloğu

2021 Yılı Tanıtım Kataloğu

2021 Yılı Tanıtım Kataloğu
2021 Yılı Tanıtım Kataloğu
2021 Yılı Tanıtım Kataloğu
2021 Yılı Tanıtım Kataloğu
2021 Yılı Tanıtım Kataloğu
2021 Yılı Tanıtım Kataloğu
2021 Yılı Tanıtım Kataloğu
2021 Yılı Tanıtım Kataloğu

Dijital Medya Paylaşım Politikamız

Siirt Üniversitesi Dijital Medya Paylaşım Politikası

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Üniversitemizin kamuoyu tarafından doğru, olumlu algılanması ve bilgilendirilmesi için, üniversitemiz tarafından benimsenen ilkeler çerçevesinde sürdürülebilir iletişim ve tanıtım faaliyetleri yürütmektedir. Haberleşme platformlarının internete yönelmesiyle, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüzün çalışma alanı genişleyerek "Dijital Medya"yı da kapsar hale gelmiştir. Bunun sonucunda Üniversitemizin resmi internet sayfası ve sosyal medya hesaplarının yönetilmesi ve güncel iletişim alanlarının kullanılması, denetlenmesi konusunda da faaliyet göstermeye başlanmıştır. Bu kapsamda sonucu olarak Üniversitemizin Dijital Medya Paylaşım Politikası aşağıdaki maddelerde sıralanmıştır:

 

1.      Üniversitemizin internet sitesinde yada sosyal medya hesaplarında Devletin güvenliğini, Türk Milleti´nin değer yargılarını ve sosyal yapısını riske atacak; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası´na aykırı herhangi bir şey yayınlanamaz.

2.      Paylaşımlar illegal öğeler içeremez, siyasi veya dini propaganda amaçlı metinler veya materyaller kullanılamaz.

3.      Üniversite adına yayınlanan her tür görsel ve işitsel materyallerin 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına uygun olmasına dikkat edilmelidir.

4.      Üniversitemizin ana sayfası ve sosyal medya hesapları kişisel amaçlar için kullanılamaz.

5.      Üniversitenin ana sayfasına ve sosyal medya hesaplarına içeriklerin eklenmesi ve çıkarılmasında üniversite yönetiminin onayı alınmalıdır.

6.      Hazırlanan içerikler (logo, metinler, grafikler, poster, afişler vb. kullanımı) kurumsal kimlik kılavuzumuzdaki ilkelere uygun olmalı, kullanılan yazılı ve görsel materyallerin konu ile alakalı olmasına dikkat edilmelidir.

7.      Türkçe Dil Bilgisi kurallarına uyulmalıdır.

8.      Tamamı büyük harf (CAPS) yazım olmamalıdır.

9.      Başlıklarda, gerekli olmadıkça ve anlamı dışında ünlem, üç nokta kullanılmamalıdır.

10.  Başlıklar kısa ve net ifadeli olmalı, anlama güçlüğüne sebep olan karışık ifadeler kullanılmamalıdır.

11.  Metinde kullanılan başlıklar, alt başlıklar standart ve hiyerarşik olmalı.

12.  Metinde çok gerekli olmadıkça renk kullanılmamalı, kullanılacaksa kurumsal renkler kullanılmalıdır.

13.  Bütün metin bold/italik olmamalı. Link olmayan hiçbir kelime ya da cümle altı çizili olmamalıdır.

14.  Başlangıç ve bitiş tarihleri mutlaka belirtilmeli. Bitiş tarihi yoksa, bitiş başlangıç ile aynı olmalı. Tarih bilgisi önemsiz dahi olsa başlangıç olarak o anki tarih ve saat belirtilmelidir.

15.  Etkinlik tarihlerinde bitiş tarihi, etkinlik bitişi ile aynı olmalı.

16.  Üniversitemiz web sayfasına  görsel ekleneceği zaman sistemin uygun gördüğü boyutlandırma yapılarak eklenmelidir. Bunun için kullanılabilecek bazı site adresleri;

16.1.                   resizeimage.net

16.2.                   www.simpleimageresizer.com

16.3.                   imageresize.org

16.4.                   www.picresize.com

16.5.                   tinypng.com

17.  Video eklemek için kurumsal Youtube kanalımız kullanılmakta ve videolar Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından kontrol edilmektedir. Bu sebeple, videolarınızın indirme linkler (WeTransfer, Dropbox, vb.) önce bizimle paylaşılmalıdır. Youtube bağlantısı size iletilecektir.

18.  Eklenen dosya isimlerinde ad, tarih, bölüm ismi vb. standartlar olmalıdır. Google görünürlüğünü arttırmak için örnekte belirtildiği gibi isimlendirilerek yüklenmelidir. (ÖR: rektorumuz_liderler _programinda_ogrencilerle_bulustu)

GANİME ÇİSEL SÜLEYMANOĞLU
Güncelleme : 15.06.2022 15:01:25